Manisalı sanayiciler 'yerli otomobil'de birleşti

Manisa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, "İddiamızı ve irademizi ortaya koyuyoruz. Türkiye'nin yerli otomobiline ev sahipliği yapmak istiyoruz" dedi.

Manisalı sanayiciler 'yerli otomobil'de birleşti

Manisa Organize Sanayi Bölgesi tarafından Gala ve Ödül Gecesi düzenlendi. İzmir'de bir otelde düzenlenen törende konuşan Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, yerli otomobilin üretimi için yeterli altyapılarının olduğunu ve Manisa OSB'de birçok firmanın otomobil parçası ürettiğini söyledi. Manisa OSB olarak yerli otomobilin üretimi için talip olduklarını açıklayan Türek, "Bizler otomotiv sektörünün bir ilin, ülkenin ekonomisine neler katabileceğini çok iyi biliyoruz. Özellikle Marmara Bölgesi bu sektördeki firmaların yatırımlarıyla otomotiv merkezine dönüştü. Bu başarıyı yakalayarak ülkemizin gücüne güç katan sektör temsilcisi olan tüm sanayici dostlarımızı tebrik ediyoruz, ama ayın şansın artık Ege Bölgesi’ne de verilmesini bekliyoruz. Şehrimizin ve bölgemizin ekonomik gelişimine ciddi ivme kazandıracak bu yatırımın Manisa'da olması bizim de en büyük dileğimiz. Sadece bizde üretin demekle bu işin olmayacağını da iyi biliyoruz. Aslında biz bugüne kadar çok konuşmadık. Çünkü biz zaten otomobil yapmaya başladık. En azından hayalini kurmaya başladık. Manisa'da sadece otomotiv sektörüne hizmet eden 50 firmamız var. Bölge firmalarımızın dörtte biri otomobil firmalarına parça üretiyor. Bir milyon metrekarelik uygun arazimiz var. Bu arazi adeta tek taş pırlanta, başka yerde yok. İnanç ve irademiz var. Markası ve özgür tasarımı yüksek teknolojisi ve yüksek mühendisliği ile kendi otomobile sahip olmanın hayalini gerçekleştirme yolunda yürekten inancımız var. İddiamızı ve irademizi ortaya koyuyoruz. Türkiye'nin yerli otomobiline ev sahipliği yapmak istiyoruz" dedi.
Törenin sonunda Manisa OSB’de faaliyet gösteren ve Türkiye’deki ilk 500 sanayi kuruluşu sıralamasında yer alan, ilk bin ihracatçı arasına giren ve Manisa OSB’de istihdam sağlayan ilk 20 firma arasına giren 40 sanayi kuruluşuna ödülleri verildi.
Törene Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ve Manisa OSB'de faaliyet gösteren sanayiciler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
CHP’nin Salihli adayını sandık belirleyecek
Manisa Büyükşehir'de yılın en sakin meclisi yapıldı
Manisa Büyükşehir'de yılın en sakin meclisi yapıldı