Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı'ndan son gün uyarısı

Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu Kapsamında 1. ve 2. taksidini ödeyemeyenler için son ödeme gününün 28 Şubat 2019 Perşembe günü olduğu uyarısında bulunuldu.

Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı'ndan son gün uyarısı

Manisa Vergi Dairesi Başkan Vekili Ramazan Yaşar, 28. Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazetede Yayımlanarak yürürlüğe giren 7159 Sayılı Kanunun 11.Maddesi ile 7143 sayılı kanuna Geçici Madde 2 eklenerek 7143 yapılandırma taksitlerinin Şubat 2019 sonuna kadar uzatıldığını kaydetti.

Yaşar, mükelleflere ve vatandaşlara 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında getirilen imkanları kaçırmamalarını önerdi.

Manisa Vergi Dairesi Başkan Vekili Ramazan Yaşar sözlerini şu şekilde sürdürdü, “7143 sayılı kanuna eklenen geçici madde ile yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde 28 Aralık 2018 tarihi itibarıyla ödenmesi gereken taksitlerini süresinde ödeyemeyerek kanundan faydalanma haklarını kaybeden borçlular, ihlale neden olan taksitlerini geç ödeme zammı ile birlikte ödemeleri şartıyla bu Kanun hükümlerinden yararlandırılır.”

“Mükelleflerimizin ve vatandaşlarımızın birikmiş borçların tasfiyesi ve geleceğe daha güvenli bir şekilde bakılabilmesi için bu imkanlardan mutlaka yararlanması gerekmektedir” diyen Yaşar, “Mükelleflerimiz ve vatandaşlarımız ödemelerini Vergi Daireleri veznelerinden yapabildikleri gibi aynı zamanda vatandaşlarımıza kolaylık olması amacıyla interaktif vergi dairesi uygulaması üzerinden, Gelir İdaresi Başkanlığımızın resmi internet sayfası "www.gib.gov.tr"de yer alan "Borç Sorgulama ve Ödeme" bölümünden, anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlarıyla, anlaşmalı banka şubelerinden, PTT işyerlerinden yapabilirler” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarkadaş;
Yarkadaş; "CHP'de 18 ayda 41 bin üye istifa etti"
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek
DSÖ: Ekim-Kasım ayları sert geçecek