Salihli Merkez Anadolu Lisesinde şiir konuşuldu

Salihli Merkez Anadolu Lisesi Okul Öğrenci Başkanlığının başlattığı “Engelleri Birlikte Aşalım” projesi kapsamında Salihlili Şairler Gündüz Aydın, Alim Yavuz ve Sevil Türedi Dur öğrencilerle şiir sohbeti yaptılar ve projeye bağışladıkları kitaplarını imzaladılar.

Salihli Merkez Anadolu Lisesinde şiir konuşuldu

Proje danışman öğretmeni Nazım Duman önderliğinde proje ekibi Orhan Şenkal, Alper Kılınç, Barış Yıldız,  Akay Külah, Haydar can Özyürek, Merve Aksöyek başlattıkları proje ile elde edilen gelirin engelli vatandaşlarımıza ulaştırılacağını ve ihtiyaçlarını karşılayacaklarını bildirdiler. Şu ana kadar proje kapsamında bir çok etkinlik yaptıklarını belirten proje ekibi yerel şairlerimize katılımlarından ve katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

            Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı Gündüz Aydın, Dernek sekreteri Sevil Türedi Dur ve Salihli Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Şair ve Yazar Alim Yavuz’un konuşmacı olarak katıldığı programda bir konuşma yapan Okul Müdürü Kadir Akkaya, katılımcılara teşekkür ederek Engelleri Birlikte Aşalım Projesi kapsamında faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi. Okul Müdür Yardımcıları Zehra Vildan Gözütok, Ayşe Aydemir Doğan ile öğretmenlerin de hazır bulunduğu şiir sohbetinde öğrenciler Salihlili üç yerel şairden şiirler dinlediler ve program sonunda sorular sordular.

            Programda konuşmacılar kitap okumanın önemine değinerek yazmanın insan hayatındaki etkisini örneklerle anlattılar.

            Program sonunda Salihlili Şairler “Engelleri Birlikte Aşalım” projesine bağışladıkları kitapları öğrencilere imzaladılar.

Haber: Gündüz AYDIN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yoğurt kovasıyla gelen dayanışma
Yoğurt kovasıyla gelen dayanışma
Gençler sektörün zirvesindekilerle buluştu
Gençler sektörün zirvesindekilerle buluştu