Gündüz Aydın, "Okumak konuşmaktır"

Salihli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı, Eğitimci-Şair ve Yazar Gündüz Aydın, Salihli Kurtuluş Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu İlkokulu’nda öğrencilerle yaptığı edebiyat sohbetinde okuma ve yazmanın önemine değinerek “Okumak ve yazmak insan hayatının en önemli etkenlerinden biridir” dedi.

Gündüz Aydın,

Öğrencilere ilkokul çağlarında okuma alışkanlığını kazandırılması gerektiğini belirten Aydın çocuklara yaptığı sunumda şunları söyledi:

            “Okumak ve yazmak insanın başarıya ulaşma yolunda en önemli unsurdur. Okumak hem bilgili olmamızı hem de ruhumuzu dinlendirerek daha sağlıklı olmamızı sağlar. Duygu ve düşüncelerimizi, yaşadıklarımızı yazarak ifade etmenin önemi büyüktür. Okumak, anlamak, anladığını anlatmak başarılı olmanın sırrıdır. Bu vesile ile girdiğimiz bütün sınavlarda da hedefimize ulaşmış oluruz. Okuyarak kazandığımız yeni kelimeler ile kelime haznemizi genişletip kendimizi daha iyi ifade edebiliriz. Hayatımızdaki seçeceğimiz mesleğin yanında sanatın bir dalı ile uğraşmak insanı her zaman farklı yapar. İyi bir edebiyatçı, iyi bir ressam, iyi bir müzisyen olmak açıkçası sanatın bir dalı ile ilgilenmek, kendimizi yetiştirmek bizi toplumda farklı kılar. Onun için mutlaka sanatın kendimize uygun bir dalı ile uğraşarak geleceğimizde iz bırakmak için çalışmalıyız. Başarıya ulaşmak için çok okumalı ve hayatımızı planlı ve programlı bir şekilde yaşamalıyız.”

            Kurtuluş Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu İlkokulu Müdürü Sedat Günay, kültür ve sanat ile ilgili öğrencilerini bilgilendirdiği için Gündüz Aydın’a teşekkür etti.

            Program sonunda Şair ve Yazar Gündüz Aydın, kitaplarını öğrencilere imzaladı ve onların sorularını cevapladı.

H.Ö.MNS

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Arınç’tan Yunusemre’nin hizmetlerine 10 üzerinden 10
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor
Tarihi yapılar Kula'da yeniden can buluyor