Edebiyat atölyesi başladı

Kısa adı İLESAM olan İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği’nın Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ile 7 bölgede başlatılan Edebiyat Atölyeleri Salihli’de başladı.

Edebiyat atölyesi başladı

İlesam Manisa İl Temsilcisi Gündüz Aydın’ın verdiği bilgiye göre Edebiyat Atölyesi 8 hafta sürecek ve Salihli Gençlik Merkezi’nde Cumartesi günleri saat 11 ile 13 arası gerçekleşecek.

            Kültür ve Turizm Bakanlığı GENÇDES projesi kapsamında gerçekleşen programa 14-29 yaş arası gençler katıldı. 

            Edebiyat Atölyeleri Salihli programı birincisine İlesam Manisa İl Başkanı ve Salihli YazarlarBirliği Başkanı Gündüz AYDIN, Eğitimci-Yazar İbrahim HANEDANOĞLU, Eğitimci-Yazar İsmail KOCAMAZ, Sosyal Hizmetler Salihli İlçe Müdürü Yazar Alim YAVUZ, CBÜ Öğretim Üyesi Turan TAŞTAN, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni-Yazan Hüseyin KARAMAN VE Şair Sevil Türedi DUR katıldı.

            Yazarlığa Giriş konusunun işlendiği ilk atölye dersinde konuşmacılar yazının insanlar üzerindeki değiştirici ve dönüştürücü etkisi ve düşünce ve duygunun yazı ile ifade edilmesi konusunda genç yazar adaylarına bilgiler verdiler.

            İlesam Manisa İl Temsilcisi Gündüz AYDIN konu ile ilgili şunları söyledi:

            “Salihli’de bu tür programın ilk olması nedeniyle sanat çevrelerinin büyük ilgi ve desteğini gördük. Programımızın ikinci haftasında Pamukkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Şerif Kutludağ Atölyemize gelerek konu ile ilgili genç yazarlarımıza bilgiler verecek. Daha sonraki haftalarda ise Şair ve Yazar Şevki DİNÇAL, Doç.Dr.Ayfer YILMAZ, İlesam Genel Başkanı Şair ve Yazar Mehmet Nuri Parmaksız Salihli’ye gelerek Edebiyat Atölyesinde dersler verecektir. Bunun yanı sıra derslerimize çevremizdeki şair ve yazarlar da katılarak katkılar sağlayacaktır.

            Edebiyat Atölyesi derslerimiz ücretsiz olup; sanatsever bütün halkımıza açıktır. Bu konuda bize destek veren başta Salihli Gençlik Merkezi olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manisalı genç işadamları Ukrayna ile ticari bağ kuruyor
Manisalı genç işadamları Ukrayna ile ticari bağ kuruyor
Manisa’da Gediz Havzası ele alındı
Manisa’da Gediz Havzası ele alındı